Co przy przegrzaniu silnika

Co przy przegrzaniu silnika

Jeśli silnik samochodu zaczyna przegrzania, może to spowodować poważne i kosztowne uszkodzenia silnika i samochód musi być obsługiwane natychmiast. Istnieje kilka powodów, że samochód może być przegrzanie.

Jeśli samochód ma niską zawartość czynnika chłodzącego może być przegrzanie. Układ chłodzenia silnika samochodu zależy od czynnika chłodzącego w obiegu i odprowadzania ciepła z silnika. Jeśli nie ma wystarczającej ilości chłodziwa w obiegu, ciepło będzie budować, a silnik będzie przegrzewać. Należy sprawdzić poziom płynu chłodzącego. Zawsze należy sprawdzić poziom płynu chłodzącego w samochodzie jest zimny. Można to zrobić, patrząc z prawej strony grzejnika do zbiornika przelewowego. Jest biały plastik, ale powinieneś być w stanie zajrzeć do środka, aby zdecydować, czy jest wystarczająca ilość płynu chłodzącego. Są to oznaczenia na boku, które wskazują na niskie i wysokie poziomy. Maszyna wykonuje mieszaniny 50/50 chłodziwa i wody. Teraz można kupić gotową mieszanką płynu chłodzącego, który jest gotowy do wylania, ze sklepu z częściami samochodowymi. Odkręcić lub pop off korek zbiornika przelewowego plastycznej i dodaj mieszankę aż osiągnie pełną ślad. Po umieścić zatyczkę na mocno, czy to było powodem samochód został przegrzaniem, problem powinien zostać rozwiązany . To jest chyba najtańszym i najprostszym sposobem, aby sprawdzić przyczyny przegrzania silnika.

Co przy przegrzaniu silnika

Jeśli uzupełniania płynu chłodzącego, a Twój samochód jest nadal przegrzania, może to być awaria elektrycznego wentylatora chłodzącego. Jeśli wentylator nie chodź, może to spowodować przegrzanie silnika. Wentylator pobiera chłodniejsze powietrze przez chłodnicy, gdy samochód nie będzie wystarczająco szybki, aby doprowadzić go przez przednią. Aby to sprawdzić, niech twój samochód na biegu jałowym na tyle długo, aż silnik nagrzeje się.
Artykuł dzięki: